Půlnoční mši na netradičním místě zažili v pondělí večer lidé v kulturním domě Médium na největším sídlišti v kraji – Moravském Předměstí.
Bohoslužbu tady pro své členy i veřejnost uspořádalo Křesťanské společenství Mozaika. Byla to premiéra. „V této části Hradce chybí klasický kostel, a tak se lidé toužící navštívit půlnoční musí o Štědrém večeru vydat na delší cestu, například do centra města. Řekli jsme si, proč nezkusit tradiční půlnoční bohoslužbu v netradičním prostředí,“ přiblížil nám vznik nápadu pastor Křesťanského společenství Mozaika Jakub Limr. Nápad se zřejmě ujal. V kulturním domě obklopeném paneláky, kde kromě jiného zazněly známé i méně známé vánoční písně a koledy, se sešlo zhruba šest desítek lidí.
 
„Uspořádat půlnoční v kulturáku se nejdřív zdálo jako šílený nápad. Ale když si vybavím štědrovečerní atmosféru v Médiu a vzpomenu si na nadšené reakce těch, kteří z Moravského Předměstí přišli, jsem moc rád, že jsme nakonec tuhle bohoslužbu udělali. Je to vlastně tak trochu jiná narozeninová oslava. Vždyť Vánoce jsou o narození Ježíše Krista. Ať už se odehrávají v kostele, pod stromečkem, v obýváku nebo na sídlišti, to nejdůležitější stejně je, aby tam nechyběl oslavenec,“ řekl nám pastor Mozaiky. Půlnoční mše na sídlišti by podle něho mohla mít za rok pokračování.
 
Půlnoční bohoslužby se na Hradecku samozřejmě konaly i v klasických kostelech, do kterých zavítaly na mše stovky lidí. Nejen věřících…