„V minulých letech jsme měli maximální počet 25 týmů. Letos jsme ho rozšířili o tři kvůli starým mazákům, Soutěží řadu let, ale pro velký zájem by se sem nedostali,“ uvedla za organizátory Kateřina Šimková.

Tříčlenné týmy změřili síly celkem v osmi disciplínách. Největší ohlas měla zřejmě soutěž na vodě, kterou museli závodníci překonat na voru a v děravých neckách.

Mezi další úkoly soutěžících patřilo třeba pití piva na čas, hod pařezem, štafeta v pojídání hot dogů, nebo trojboj V pekle sudy válej. jeho součástí byla i jízda na klasických lyžích.

„Tahle akce vznikla z recese v hospodě, ale dnes už to spousta týmů bere vážně. Většinou už mají i společné dresy,“ řekl jeden z pořadatelů Ladislav Hofman.

Loňské prvenství v Černilově obhajoval tým Na poslední chvíli. „Jsme velcí sportovci, ale v první řadě jde o srandu. Jsme takový průměr, ale když nepokazíme žádnou soutěž, tak by to mohl být slušný výsledek,“ řekl kapitán týmu Martin Skákal.

Nakonec jeho tým skončil na šestém místě. Velký keramický pařez za prvenství získali Švédi, druzí byli Štrádovi kocourci a bronz patří Wolejovkám.(raš)