„Konečně jsme získali pravomocné stavební povolení a můžeme začít. Dokončení předpokládáme na přelomu prosince a ledna,“ uvedl předseda představenstva firmy Eube Allan Jírek.

Zvláštností nového parkovacího domu bude jeho umístění. Auta totiž budou parkovat i v podzemí.

„Jde o dvě podlaží. Jedno z nich bude zapuštěné do země. Na střeše objektu bude zeleň. O výstavbě dalších pater nad zemí jsme neuvažovali, narušilo by to architekturu a celkové řešení bytového komplexu,“ řekl regionální ředitel firmy Eube Dalibor Šubrt.

Parkovací dům bude po dokončení patřit městu. Radnice za budovu po převodu v katastru nemovitostí zaplatí téměř 75 milionů korun. Záměr už schválili hradečtí zastupitelé.

„To parkoviště nevyšlo levně, ale to jsme věděli od začátku. Šlo totiž o pozemek soukromého majitele, který nechtěl jít pod cenu jedenácti milionů korun. A to se bohužel muselo projevit v ceně. Ale jsem rád, že to zastupitelé schválili. Do roka a do dne bude v lokalitě s parkhausem Katschnerka přes 600 míst,“ řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Součástí bytového komplexu za zhruba 450 milionů korun, který sevře parkovací dům, bude 151 bytů, 192 parkovacích míst, obchody a restaurace v přízemí.

„Už jsme prodali přes 70 procent bytů. První majitelé se budou stěhovat na jaře příštího roku. Po staveništi chodit určitě nebudou, obě stavby skončí prakticky souběžně,“ dodal Šubrt z Eube. (raš)