Parkovací dům v Kollárově ulici nedaleko hlavního vlakového nádraží, který vyrostl ve vnitrobloku obytného komplexu Hradecký dvůr, ještě letos motoristům sloužit nebude.

Dům se 102 stáními, který za zhruba pětasedmdesát milionů korun vybudovala developerská společnost Eube, už převzalo město. Vedení radnice však zatím váhá, koho do objektu vpustí.

„Zatím jsme se nerozhodli, jestli bude pouze pro rezidenty z okolí, nebo také pro obrátkové parkování. Pokud dům rozdělíme a jedno patro vyčleníme pro hosty, musí se udělat ještě drobné úpravy,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Právníci magistrátu nyní pilují kupní smlouvu, kterou by se měli v lednu zabývat zastupitelé. Do té doby se však parkovací dům asi dokončit nepodaří. Chybět bude například ozelenění střechy, což by zahájení provozu pochopitelně bránit nemělo.

Celá stavba měla být přitom hotová na konci roku 2008. Výrazně ji zpomalil krach hlavního dodavatele.

„Také proto zastupitelstvo dvakrát souhlasilo s odkladem termínu. Napotřetí žádali o odsun do konce května 2010, ale to už neprošlo,“ řekl Josef Malíř.

Eube tak přijde o část dvanáctimilionového příspěvku, který jí město slíbilo jako kompenzaci za veřejně prospěšnou stavbu parkhausu uvnitř obytného komplexu.