Podle ní ještě zbývá osadit poslední zeleň a park by se mohl otevřít se začátkem února. Lidem měl sloužit už na začátku roku. „Počasí nám bohužel nepřálo. Zkušební provoz parku ale chceme zahájit co nejdříve," dodala Vlčková.

Park bude otevřený nonstop a své místo zde naleznou i majitelé psů pro venčení.

Hřiště pro pétanque, dřevěný hrad s klouzačkou pro děti, lavičky či ocelovou konstrukci pro popínavou zeleň. To vše najdou návštěvníci v parku Skleněnka, až jej město otevře.

„Stavba je dokončena. Předali jsme prostor technickým službám," uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice. Technické služby hlásí hotovo, chybí už jen cedule s provozním řádem. Ty by se zde měly objevit do konce měsíce.

Park stál městskou radnici zhruba čtyři miliony korun. O podobný prostor usiluje město řadu let. Původní plány byly rozsáhlejší, kvůli problémům s pozemky se však musely značně zredukovat.

Například tak, že Skleněnka není průchozí od obchodního domu Tesco k Terminálu hromadné dopravy, jak se původně zamýšlelo.

„Určitě bychom chtěli, aby se parkem projít dalo. Až se vypořádáme s pozemky, bude se pokračovat," sdělila už před časem Magdaléna Vlčková.

Skleněnka se rodila v bolestech. Hlavním problémem byl nesouhlas obyvatel žijících v okolních domech. Ti se obávali ruchu v parku.

„Je dobře, že město nenechalo cestičky vybetonovat. Jen mohly být užší a bylo by zde více trávy. Doufám, že bude park otevřený a nebude se zamykat," svěřil se Hradeckému deníku kolemjdoucí Petr Novotný.

V parku se také v brzké době objeví kamerový systém. „Chráničky na kamerový systém jsou již v zemi připraveny," potvrdila Magdaléna Vlčková, mluvčí královéhradeckého magistrátu.