Ostrý start čeká už za pět dnů parkovací dům v novém sídle kraje. Zatímco dnes mohou řidiči v objektu „odložit“ auto zdarma, v lednu už budou muset sáhnout do peněženky.
 
„Návštěvníci úřadu zaplatí po Silvestru 15 korun za hodinu, obyvatelé Velkého náměstí 3600 korun ročně a podnikatelé za rok uhradí 12 tisíc. Automatický systém ale začne fungovat už 31. prosince od 13 hodin,“ uvedl Jiří Slánský, ředitel společnosti Atol, která bude parkhaus provozovat.
V parkovacím domě bude veřejnosti sloužit 198 stání, 36 míst si ponechal kraj pro služební vozy. Dalších 226 „parcel“ si pronajali obyvatelé a obchodníci z historického centra. „Zájem byl mimořádný, všechna místa jsou obsazená.“
 
Motoristé by měli od ledna nově platit také na třídě ČSA, v Komenského ulici a na Eliščině nábřeží. Atol chce z výtěžku dotovat provoz parkovacího domu. „Náklady se budou ročně pohybovat kolem 5,2 milionu. Největší částku spolkne obsluha. Výnosy z parkovného ale odhadujeme pouze na 2,5 milionu korun,“ dodal ředitel.
 
Firma Atol hodlá 424 míst v parkhausu zařadit do systému parkování v Hradci. Na jaro plánuje zahájení stavby dalšího parkovacího domu v centru města s 500 místy.