Kolaudační razítko na stavbě parkovacího domu v Haškově ulici už za sedm měsíců dávno stačilo uschnout, auta se však uvnitř objektu stále neprohánějí.

„Parkhaus“ s devadesáti stáními, který za zhruba pětasedmdesát milionů korun vybudovala uvnitř obytného komplexu Hradecký dvůr nedaleko železničního nádraží společnost Eube, před několika měsíci převzalo město.

Developerská firma ovšem zatím nedostala zaplaceno.

„Parkovací dům ještě zaplacený není. Pokud vím, tak se stále dohaduje právní stránka smlouvy mezi Eube a městem. My si nemůžeme dovolit jako někteří podnikatelé mávnout nad tím rukou. Všechno musí být právně v pořádku,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Kromě „ladění“ smlouvy se navíc vedení radnice nemohlo dlouho rozhodnout, komu bude parkovací dům sloužit. Konečný návrh padnul až včera na jednání zástupců města a společnosti Atol. Objekt bude zařazen do integrovaného systému parkování, který firma Atol v Hradci Králové provozuje.

„S městem jsme se nakonec dohodli, že dům budou využívat pouze obyvatelé lokality a podnikatelé z okolí. Návrh ještě musí schválit městská rada. Pokud to půjde dobře, tak provoz zahájíme koncem května,“ prohlásil včera předseda představenstva společnosti Atol Dušan Čížek.

Firma však tentokrát nedostane místa v nové budově úplně zadarmo. „Pokud s tím radní budou souhlasit, tak budeme městu platit polovinu zisku z vybraného parkovného, což bude nejméně 150 tisíc korun za rok,“ tvrdí Čížek.

O cenách za pronájem místa v parkovacím domě však zatím nebylo rozhodnuto. „Buď to bude 2400 korun na rok jako v Katschnerce, nebo 3600 korun jako v pivovaru. Nebo to může být něco mezi tím,“ řekl šéf firmy Atol.

Nový „parkhaus“ by podle Čížka neměl ohrozit samofinancova­telnost parkovacího systému. „Počítáme s tím, že hospodaření tohoto objektu bude buď na nule, nebo v minusu, ale pouze řádově v desítkách tisíc korun. Jediným podstatným nákladem totiž bude elektřina. S celoroční obsluhou nepočítáme,“ dodal.

Parkovací dům stojí uvnitř obytného komplexu Hradecký dvůr za zhruba 410 milionů korun. Jeho součástí je 148 bytů a obchody.

#nahled|https://g.denik.cz/17/da/ftg_parkovaci_dum_haskova_atol_002_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/da/ftg_parkovaci_dum_haskova_atol_002.jpg|Cena za místo v novém parkovacím domě v Haškově ulici v centru Hradce Králové by se měla pohybovat od 2400 do 3600 za kalednářní rok. #