„Jsem pro placené parkování, ale jen rozumně v centru města. Rozšiřováním zón vytlačují auta z jedné části města do druhé. Takhle nemohu ani jet autem ke starým rodičům do Orlické Kotliny, abych jim něco přivezl a pomohl, bohužel tam nemohu ani zaplatit, i kdybych chtěl,“ říká čtenář Jirka.

„Rozumné parkování v centru? Vy jste vůbec nepochopil, že pokud nebudou i okolo centra parkovací zóny, tak se ´cizinci´ přesunou do širšího okolí a zase budete nadávat. Tentokrát proto, že nemůžete zaparkovat před domem,“ reaguje diskutující Karel Jiráček. A co argument, že z Velkého náměstí přece Hradečáci nechtějí mít „záchytné parkoviště“, kde si každý bude stát, jak se mu zlíbí?

„Bohužel třeba já a mnozí další nemají čas courat se do centra MHD. Potřebují tam vlítnout, během pěti nebo deseti minut vyřídit vše potřebné – a hlavně to tam dovézt, což hromadnou dopravou nelze – a mazat zase pryč. Nemůžu využívat MHD, která na okraj města jezdí jednou za hodinu,“ vysvětluje diskutující čtenář podepsaný na webu jako Petr. (red)

Jaký máte názor vy? Diskutujte.
Zde také najdete reportáž, fotogalerii a videoreportáže z veřejné diskuze o parkování v krajské metropoli při Prima Dni s Deníkem, který se minulý týden uskutečnil na Baťkově náměstí.