Manželé Kloferovi mají u hradeckého letiště od prvního července pronajaté parkoviště. Na nadcházející víkend se obzvlášť těšili, svoje brány totiž otevřel festival Hip Hop Kemp, a tak očekávali zvýšené tržby.

Ve středu dopoledne ale byli nepříjemně překvapeni. „Ráno jsme naváželi materiál do stánků. Najednou přijeli dva lidé z ostrahy festivalu a stoupli si před bránu. Když někdo přijel, posílali ho na festivalové parkoviště, a kdo chtěl dovnitř, toho nepustili. Když nemohl vjet ani manžel, zavolali jsme policii," popsala Antonie Kloferová.

Ostraha Pavla Klofera nakonec dovnitř pustila, ale na místě zůstala. „Policisté řekli, že security zákon neporušuje. Stojí totiž na veřejné komunikaci a když tu byla hlídka, řidičům pouze ukazovali, kam mají jet. Nikoho nevyháněli," řekla Kloferová.

Ostrahu na parkoviště poslal Radek Maliník, který je ředitelem Hip Hop Kempu a stará se také o pronájem Festivalparku. Důvod má jasný.

„Manželé Kloferovi jsou podle mého názoru obyčejní paraziti, kteří chtějí vydělat na práci ostatních. Sklízí plody druhých lidí. Areál parkoviště jsme před dvěma roky na vlastní náklady upravili a používali jsme ho jako náhradní parkovací místo. Platíme také za úklid silnice. Bohužel město letos nějakým nedopatřením udělalo chybu a místo pronajalo manželům Kloferovým," řekl Maliník.

Vadí mu i další věci. „Lidé občas nevědí, že to není naše parkoviště a pak si stěžují, že je tam okradli. Což nás mrzí. Zkrátka jediný důvod, proč ostraha u parkoviště stojí, je, aby návštěvníkům festivalu dala najevo, že to není oficiální místo Hip Hop Kempu," řekl Radek Maliník.

Souboj obou stran je poměrně ostrý. „Ve středu dopoledne přijali na městské policii anonymní udání, že nemáme řádnou smlouvu o pronájmu s městem. A údajně nemáme ani živnostenské listy. Nic z toho se ale nepotvrdilo," přiblížila Kloferová.

Zároveň také řekla, že současné potíže jsou způsobené tím, že odmítli nabídku Maliníka, který jim měl nabízet možnost úklidu v areálu Festivalparku výměnou za bezplatný pronájem parkoviště.

„To, co říká paní Kloferová, je úplné science fiction, jednoduše lže. O možnosti úklidu areálu jsme mluvili, o pronájmu parkovacích míst ale nebyla vůbec řeč," řekl Maliník.

Šimon Barnat