Dlouholeté spory kolem stavby parkoviště u lesního hřbitova zřejmě končí. Občanskému sdružení Kruh pro občanskou společnost (KOS) se nepodařilo stavbu zarazit. Do mýtiny se tak nyní zakusují hrabla těžké techniky. Své vozy tam řidiči zaparkují možná už letos v říjnu.

Parkovací plocha za přibližně 15 milionů korun pro necelou stovku aut a dva autobusy poslouží nejen pozůstalým, ale i sportovcům, houbařům a návštěvníkům psího útulku.

„Situace u hřbitova byla už neúnosná, auta v posledních letech parkovala všude. U hřbitova začíná cyklostezka, kterou využívají jak cyklisté, tak bruslaři,“ uvedl Valentýn Avramov, vedoucí investičního odboru hradeckého magistrátu.

O výstavbu parkoviště radnice usilovala více než tři roky, plány jí křížilo KOS, které podalo stížnosti na průběh územního a stavebního řízení. „Vadilo nám, že úřad prezentoval stavbu jako parkoviště pro pozůstalé, přitom dopředu věděli, že bude sloužit široké veřejnosti. To bych si pak mohl zažádat o povolení na stavbu kozího chlívku a postavit supermarket,“ rozčiloval se Milan Hirsch, předseda KOS.

Připomínky sdružení několikrát blokovaly vydání stavebního povolení, celou věc však začátkem letošního roku zamítl i krajský úřad.

JITKA HODASOVÁ