Při té příležitosti vyhlásila celorepublikovou výtvarnou soutěž, ve které měly děti škol do projektu zapojených, své kamarády v Indii nakreslit. Vítězné obrázky teď vystavuje Městská knihovna ve Wonkově ulici, na úterní vernisáž dorazila většina malých autorů.

Vystoupení mladého hradeckého muzikanta Michala Horáka s kytarou.Kromě samotného vyhlašování diváky čekalo svěží vystoupení mladého hradeckého muzikanta Michala Horáka, který na kytaru pobavil třeba chytlavou písní o prázdné ledničce. Dlouhé ovace si vysloužili členové divadelního spolku Světáci z hradeckého integračního centra pro cizince, kteří na pódiu vyšvihli indickou pohádku pojmenovanou O přátelství. „Většina z nich jsou děti a je to jejich úplně první představení. Spolek funguje dva roky a kromě cizinců do něj chodí i Češi, což je pro učení se jazyka velmi důležité," připomněly organizátorky.

Samotnou prohlídku vystavených fotografií pak doprovázely i ochutnávky indických dobrot, nechyběl ani velký dort s motivem indické vlajky. „Výstava i další akce k 15. výročí projektu Adopce na dálku jsou především poděkováním našim dárcům, kteří otevírají chudým indickým dětem cestu ke vzdělání. Děkuji všem za pomoc a podporu. Díky vám může charita pomáhat potřebným u nás i v zahraničí," řekl Jiří Stejskal, ředitel hradecké diecézní charity.

Výstava trvá až do 29. května a najdete ji ve foyer v přízemí knihovny.