O velké pátrací akci v hradeckých lesích informovala Městská policie Hradec Králové. „Ve večerních hodinách požádala Policie ČR hradeckou městskou policii o součinnost při pátrání po pohřešované ženě. Ta se v odpoledních hodinách ztratila v okolí Lesního hřbitova v hradeckých lesích,“ sdělila ke čtvrtečnímu pátrání mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

Naposledy se žena ozvala kamarádce s tím, že nemůže najít cestu domů. Telefon byl lokalizován v okolí Hradečnice. Do pátrání byli zapojeni policisté, strážníci psovodi i vrtulník s termovizí.

Kvůli bezpečnostním zámkům bylo obtížné dveře otevřít. Hasiči se do bytu v 8. patře panelového domu proto dostali pomocí plošiny.
Seniorka čekala na pomoc několik dní. Ležela dehydratovaná ve svém obýváku

Ženu nakonec našli strážníci. Byla jí zima a necítila se psychicky dobře. „Strážníkům se podařilo ženu nalézt uprostřed lesního porostu na křižovatce lesních cest. Sdělila, že je jí zima, zraněná není, ale necítí se psychicky dobře. Strážníci ihned informovali Policii ČR a žena byla předána zdravotnické záchranné službě,“ uvedla Eva Kněžourová.

Mohlo by vás zajímat: Tady se topí žena! volal muž strážníkům. Pak se vrhl do studené Borovinky

Zdroj: MPHK