Hned po třech osobách v uplynulých dnech pátrali policisté v Královéhradeckém kraji.

Ve středu večer svou 81letou maminku postrádala žena z Hradce Králové. Snažila se jí dovolat, ale seniorka nezvedala telefon. „Nereagovala ani na SMS, kterou jí zaslali policisté, jež ji vyzývala k zavolání na linku 158,“ sdělila k pátrání policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté zkontrolovali seniorčino bydliště, širší okolí, další adresy i zdravotnická zařízení. Po zhruba hodině se 81letá žena našla. Byla v pořádku, na návštěvě u své přítelkyně. „Všichni, jak příbuzní, tak i policisté, si mohli oddychnout,“ podotkla mluvčí.

Policejní hlídka zastavuje auto jedoucí v protisměru po dálnici.
Cizinec se po D11 řítil v protisměru, nadýchal téměř dvě promile. Byl vyhoštěn

Předchozího dne zase policisté na Náchodsku hledali 11letého hocha. Večer se nevrátil včas domů po vyučování. Na volání ani zprávy nereagoval. Policisté prověřovali místa, kde by se chlapec mohl nacházet, včetně veřejných sportovišť, kamarádů či dalších příbuzných. I toto pátrání nakonec dobře dopadlo.

„Prověřování nakonec odhalilo, že mladík byl u jednoho z kamarádů, kde tak trochu zapomněl jak na čas, tak na informování rodičů,“ prozradila Prachařová.

Policisté v Hradci Králové a okolí nedávno prověřovali také pohyb 57letého muže. Den a noc ho pohřešoval jeho synovec, u kterého muž přespával. Na telefonáty ani zprávy starší muž neodpovídal.

Ukradené vozidlo skončilo stát opuštěné v lese u polského města Szczytna. Jak je vidět, tak sklo zadních dveří je vysypané, pravděpodobně následkem střelby polského policisty.
Drama a velký hon na řidiče. Ukradeným vozem srazil policistu, zněly i výstřely

„Hledání na vytipovaných místech, prověřování zdravotnických zařízení a pátrání u dalších příbuzných nakonec zakončila informace, že pán byl nalezen. Nic netušící muž zrovna pobýval v jednom z restauračních zařízení jiného kraje,“ sdělila policejní mluvčí.

V souvislosti s popsanými případy policisté připomínají, jak důležité je informovat své blízké o svých krocích. „Vědět o tom, kde se naši blízcí nacházejí, je uklidňující a zároveň klíčové,“ zdůrazňuje Prachařová.

Českoskalický noční klub se rozhodl k radikálnímu kroku a kvůli potyčkám mezi návštěvníky ukrajinského původu zakázal provozovatel vstup všem návštěvníkům z Ukrajiny.
Diskriminace? Zákazem vstupu pro Ukrajince do klubu se už zabývá inspekce

Jak předcházet situacím, při nichž rodiče mají strach o děti nebo dospělé děti o své starší rodiče? Jednou z možností je podle policie dohodnout se na nainstalování sdílených aplikací do jejich mobilního telefonu.

„Tyto aplikace třeba umí sdělit polohu telefonu či jiné požadované informace, které pomohou buď navázat spojení, nebo lokalizovat telefon bez nutné přímé účasti držitele telefonu,“ vysvětluje princip aplikací policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Na nádraží v Hronově srazil vlak člověka. Podívejte se na zásah hasičů

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje