Záleží ještě na rozhodnutí zářijového zastupitelstva.

„Byla to poslední zbytečná oběť komunistického režimu. V jeho rodišti ve Vrchlabí nepanuje směrem k Wonkově rodině příznivá atmosféra, neboť je tamní obyvatelé považovali spíše za kverulanty. Těžko soudit po tolika letech, nicméně i toto kverulanství bylo směrováno proti komunistickému režimu,“ uvedl Zdeněk Fink, primátor města.

Po Wonkovi je v Hradci Králové již pojmenovaná jedna z ulic v centru. Na budově tehdejšího krajského úřadu byla roku 2003 odhalena jeho pamětní deska.

Wonka byl pro své názory vězněn komunistickým režimem třikrát, naposledy od 5. dubna 1988 pro maření výkonu rozhodnutí soudu o ochranném dohledu. Na jeho pohřbu se sešlo zhruba 2000 lidí, především signatáři Charty 77 a členové Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných. Wonka na sebe upozornil například v roce 1986, kdy chtěl jako nezávislý kandidovat do tehdejší Sněmovny lidu Federálního shromáždění, tedy parlamentu československé federace. Na počest Pavla Wonky byly po něm pojmenovány most v Pardubicích a ulice v Hradci Králové, ve Žďáru nad Sázavou, v České Skalici a České Lípě. Naopak v Trutnově, ani v jeho rodném Vrchlabí se tak nestalo.