Hlad po hokeji prokázalo zhruba deset lidí, kteří první den ráno zamířili k ČEZ Areně. Od osmi hodin zde totiž začal prodej sezonních vstupenek na nadcházející ročník hokejové extraligy. A protože je v Pardubicích o hokej obrovský zájem, je potřeba si slušná místa zajistit s předstihem, a to i přesto, že prodávat se bude zřejmě ještě několik měsíců.

Permanentky jsou k mání třikrát v týdnu

„Prodávat se bude v pokladnách ČEZ Areny každé pondělí od 8 do 12 a v úterý a středu od 12 do 18 hodin,“ potvrdil Pardubickému deníku obchodní manažer klubu Ondřej Šebek. Držitelé permanentních vstupenek z minulé sezony mají svá místa rezervovaná do pátku 19. června. Nevyzvednuté permanentky poté půjdou do volného prodeje.

Oproti loňsku však došlo k navýšení cen. Ty se nyní pohybují dle jednotlivých kategorií od 2100 korun za stání do 6600 korun za nejlepší místa k sezení. „Oproti loňské sezoně došlo k navýšení cen vstupenek. Rozhodlo o tom vedení klubu s ohledem na současnou ekonomickou situaci, díky níž se dá předpokládat úbytek prostředků od sponzorů působích v oborech, které postihla hospodářská krize,“ komentuje toto rozhodnutí Ondřej Šebek. Podle něj je však i přes navýšení cen nákup sezonních vstupenek oproti minulým letům výhodnější. „Ceny permanentek jsou při přepočtu na jednotlivá utkání výhodnější, než to bývalo v předešlých letech. Při zakoupení permanentní vstupenky tak vlastně diváci uvidí tři nebo čtyři utkání zdarma s ohledem na zakoupenou kategorii,“ dodal obchodní manažer klubu.

Prvním majitelem sezonní vstupenky na nový ročník se včera stal 32letý muž z Pardubic. „Čekám tady asi od čtvrt na osm. Permanentku jsem loni měl, ale chci lepší místa,“ řekl nám včera fanoušek, který nechtěl být jmenován. Další muž připustil, že ho trochu ovlivnil i návrat Dominika Haška. „Já jsem loni permanentku měl, ale teď ji chci vzít i synovi. Na Haška se moc těším, vždyť ho tady pamatuji ještě jako dorostence,“ řekl Deníku Bohumil Jedlička z Nemošic. Další fandové se těší i na návrat Petra Sýkory. „Loni jsem permici neměl, když jsem se ale dozvěděl zprávu o Haškovi, neváhal jsem ani chvilku. Obrovským tahákem bude navíc i Sýkora,“ myslí si Martin Kosina z Horního Jelení.