Příběh zoo koutku na Základní škole Štefánikova v Hradci Králové již šokoval veřejnost. Na zanedbaný zvěřinec provozovaný Lucii Nečasovou upozornila návštěvnice Eliška Petráčková. Na videu veřejnosti ukázala mrtvá a zanedbaná zvířata, nepořádek a katastrofální podmínky v koutku. 

Po dobu čtrnáctidenní dovolené se o zoo koutek měla starat dvě děvčata, která problémy nemohla způsobit. Podle ředitele Státní veterinární správy v Hradci Králové Aleše Hantsche se však takovýto stav vyvíjí dlouhodobě, nikoliv v řádu dvou týdnů. „My ve škole žijeme. Pohybujeme se tu. Že bych tam každý den chodil, jestli je tam čistá voda pro zvířata, to ne, ale chodil jsem kolem toho. Nejenom já. Já jsem člověk, kterého v mládí pokousal pes, bojím se i yorkšírů. Chtěl jsem, aby tady děti ze sídliště měly zvířata a zoo koutek, teď už to tak nebude. Každý šlechetný čin musí být po zásluze potrestán,“ uvedl ředitel školy Roman Polda. (mis)

Veterina si školní zvěřinec prohlédla naposled včera odpoledne. Stanovisko vydá v příštích dnech.

Veterina: „Nemělo k tomu dojít, zvířata byla ohrožena“

Ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch se byl ve zvěřinci Základní školy Štefánikova sám podívat. 

„K tomu stavu, který jsem tam viděl, nemělo vůbec dojít. Byly porušeny chovatelské povinnosti i provozní řád a kdyby se jím provozovatelka řídila, tak by k tomu opravdu vůbec nedošlo. My případ dořešíme a s právní kvalifikací ho pošleme na město, které vykonává tu definitivní tečku,“ uvedl. 

Podle Hantsche se naštěstí jedná o ojedinělý případ. Veterina do zvěřince dorazila minulé pondělí, podle Hantsche byl život většiny zvířat ohrožen.

(mis)