„V prvním panelu bude diskutovat Libor Grubhoffer, člen Iniciativy pro evropské hodnoty a rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích s Václavem Umlaufem, teologem a filozofem," uvedl Tomáš Heller ze spolupořádající organizace Iniciativa pro evropské hodnoty. Oba pánové budou debatovat na téma: Univerzita jako garant evropské vzdělanosti? Role akademické obce v současné evropské společnosti. První diskuzní panel bude moderovat kulturní antropoložka a akademická pracovnice na Katedře kulturních a náboženských studií, Zdenka Sokolíčková.

Druhý panel se bude týkat tématu hledání hranic Evropy aneb kde začínají a končí evropské hodnoty. „Ten bude hostit dalšího člena naší iniciativy, a to jejího předsedu Petra Koláře, bývalého diplomata v Rusku, USA, Švédsku a Irsku a také bývalého poradce Václava Havla. Dalším panelistou z řad novinářů bude Petr Fischer, který se kromě novinařiny věnuje i moderování svého pořadu v České televizi," doplňuje Tomáš Heller. Přespolní hosty doplní zástupci z řad Katedry kulturních a náboženských studií a to jmenovitě Zdenka Sokolíčková.

Dalším panelistou bude vedoucí katedry Tomáš Petráček, odborník na církevní dějiny a sociální dějiny. „Trojici zástupců hostitelské katedry uzavírá David Bouma, katolický kněz a odborník na psychologii náboženství, jenž bude druhý diskuzní panel moderovat," dodává Heller.

V druhé polovině programu se dostanou ke slovu diváci a budou mít možnost se do diskuze aktivně zapojit.

Pokud byste tak rádi učinili i vy, dostavte se 23. března od 9 hodin dopoledne do budovy A Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici.