„Je ještě brzy dělat závěry, ale nějaké přísliby od fotbalové asociace máme. Peníze už takto poskytla například Olomouci, Znojmu nebo Uherskému Hradišti," potvrdil Zdeněk Fink, primátor města.

Město ale nejdříve musí rozvázat smluvní vztahy se společností ECE, která měla původně stadion postavit společně s nákupním centrem.  ECE však z mnohamiliardového projektu po pěti letech příprav v prosinci 2013 odstoupila. Projekt se snažily převzít další dvě firmy, nakonec radnice oznámila, že stadion postaví sama a po etapách. „Když vše dobře půjde, rozvázaní smluv by mělo přijít na řadu na únorovém zastupitelstvu," dodal Fink.

Podle něj by se mohlo začít stavět v letech 2017 či 2018. Magistrát totiž musí zažádat o zrušení územního rozhodnutí, požádat o nové a také získat stavební povolení. „Chceme využít v maximální míře starý a hotový projekt," uvedl Fink.

Hotovo by mělo být do dvou let od zahájení prací. Fotbalová sezona se podle slov představitelů města přerušovat nebude. Vzniknout má nové hřiště a tribuna pro více než čtyři tisíce diváků se zázemím.

Problém by ale mohl nastat s osvětlením. Pokud se tribuna zastřeší, světlo stávajících lízátek nebude dostatečné. Hrací plocha by tak byla osvětlena pouze ze čtyřiceti procent. Pravděpodobně tak přibudou světla také na střeše tribuny. „Čím začneme a jak vlastně bude rekonstrukce vypadat, je zatím v jednání," upřesnil Fink.