On–line rozhovory budou pokračovat i letos, a proto se ohlédněme po těch, které čtenáře minulý rok pobavily nejvíce.

Zdeněk Pohlreich,
šéfkuchař z pořadu Ano, šéfe

Jak se vám líbí pořad Babicovy dobroty? Pro mě je pan Babica amatér. To, jak míchá všechny ingredience do sebe a nedokáže dát dohromady pomalu ani jednoduchou větu, mě dovádí k šílenství. (Mahulena)
Pořad Babicovy dobroty skutečně nechci komentovat.

Co obvykle snídáte? A jíte vždy jen vybrané speciality, nebo někdy např. zaplácnete hlad kupovanou bagetou?
(lyncha)
Již výše zmíněný mátový čaj. A buď je to chléb, nebo jogurt. Nejím vždycky jenom vybrané speciality, to ani nejde. Nicméně dávám dobrý pozor na to, co jím. Bageta do mého jídelníčku nepatří. Zvláště ne ty zvlhlé nádhery od benzinové pumpy.

Vařil jste i na vojně, nebo jste byl někde u tankistů?
(Michal Hranický)
Na vojně jsem vařil, škoda, že to bylo tak krátký. Pouhých 730 dní. Tanků se bojím.

Arnošt Lustig,
spisovatel

Jaké máte stravovací návyky? Snažíte se jíst zdravě, nebo jíte opravdu košer? (Tlouštík)
Snažím se nasytit, kdykoliv mám hlad. Nemusí to být košer, jen když je to dobré a chutná mi to.

Kdo byl váš literární vzor, kterého spisovatele máte nejraději, které literární dílo? A obvyklé klišé: Jakou knihu byste si vzal na pustý ostrov?
(Marek H.)
Učím se od všech dobrých spisovatelů jakékoliv národnosti. Na pustý ostrov bych si raději než knížku vzal ženskou.

Který židovský vtip máte nejraději? Mohl byste ho říci?
(Roubíček)
Zaplatím.

Jaroslav Dušek,
herec a moderátor

Už jste někdy boural komín? (Kazbunda)
Ano, jako dítě často. Kdykoli se mi zachtělo…

Miroslav Uchytil,
starosta Chlumce n. C.

Jakým heslem se ve svém životě řídíte? (Jana Nováková)
V práci dělej vše na 120 procent, aby ti alespoň pár lidí věřilo, že to na 100 procent děláš. (od mého tatínka)

Poměrně často jezdím do Bydžova a musím říct, že tam někteří Chlumečáky moc rádi nemají. Jaký máte vztah se starostou p. Loudou?
(Jitka)
Pavel Louda je můj opravdový kamarád. Vždy, když se potkáme, obřadně se obejmeme a políbíme po sovětském vzoru. Ale vážně: oba dva se snažíme rozvíjet své regiony, jistá rivalita obou měst samozřejmě existuje, ale vše by se mělo brát více v žertu, jak jsem snad naznačil.

Ladislav Zeman,
ředitel Klicperova divadla

Zajímáte se jen o kulturu, divadlo a hudbu, či koukáte na sport a fandíte hokeji či fotbalu? Kdyby ano, kdo by byl Váš favorit? (Sporťák)
Ano, zajímám se kromě kultury o fotbal i hokej a ve vrcholové podobě i o další sporty. To zejména v průběhu letních nebo zimních olympijských her. Z fotbalu se nejraději dívám na anglickou ligu.

Působíte velmi seriózně a elegantně. Dáte si v sobotu večer víno v drahé vinotéce, nebo zajdete do hospody na točený?
(Lojza)
Víno si zásadně nedávám jen v sobotu, ale kdykoliv je to možné během týdne. Neboli všech sedm dní. Musí být dobré a pak je mi jedno, jestli je z vinotéky, nebo točené v hospodě. Možná je ještě důležitější, s kým ho pijete.

Radek Maliník,
provozovatel Festival Parku

Jak jste přišel na nápad udělat z hradeckého letiště Festivalpark? Kolik to vynáší? (Ondřej Potočný)
V obchodě „Kniha“ jsem si koupil román „Jak na to“, pak jsem zavolal kamarádům Patovi a Matovi a pustil jsem se do toho. Vynáší to ranec, ale zatím jsem v areálu víc utratil, každopádně je to vidět a úroveň areálu jde nahoru..

Dobrý den, pane Maliníku, máte rád maliny?
(Malinka)
Miluju maliny, občas když jdu někam na pracovní i jinou schůzku s nějakým člověkem poprvé, vezmu mu košíček malin. Tedy pokud je zrovna sezona a jedu kolem ovoce-zelenina.

Tomio Okamura,
odborník na cestovní ruch

Proč si právě Japonci tolik oblíbili Prahu? Vždyť je to pořádný kus cesty… A jsou ve všem tak emotivní? Jednou jsem viděl, jak japonskému mladíkovi spadl fotoaparát z Karlova mostu přímo do Vltavy. Kdyby ho kamarádi nedrželi, snad by za ním skočil… (Petr)
Dobrý den, Japoncům se Evropa líbí, protože má kamenné stavby, které vydrží stovky let. V japonsku jsou totiž kvůli zemětřesením stavby většinou dřevěné, a ty moc dlouho nevydrží.

Který „podnikatelský vynález“ vás nejvíce v pořadu Den D oslovil?
(Karel Hanák)
Myslím, že výborný byl nazouvák bot a ponožek, škoda, že to neměl pán dotažené.

Lubomír Šitina,
dopravní inženýr

Hrál jste si jako kluk s autíčkama na uzavírky a opravy? A nelákala Vás auta spíš někdy třeba k závodům? (Franta)
Po zkušenostech u policie, když jsem mnoho let šetřil i dopravní nehody, v žádném případě mě to nevede k nějakým závodům na veřejných komunikacích, neboť následky bývají tragické, což vám může potvrdit mnoho obyvatel v Hradci Králové.

Zdeněk Zolman,
šéf skupiny T-BASS

Co si myslíte o trendu superštíhlých modelek? Není to na škodu? Češky přece vždycky byly krev a mlíko, a ne nějaký 30kilogramový vychrtliny… (Standa)
Stando, máš pravdu. Také nejsem zastáncem kostnatých vychrtlin, kde není za co chytit a kde poplácat. Tento trend ovšem není chybou těchto děvčat, ale modelingových agentur a médií. Bohužel jsme však v posledních letech svědky stejného trendu i v tanci, a to zejména na tanečních konzervatořích zabývajících se klasickým tancem, kde se často u mladých děvčat objevuje anorexie či bulimie, vyvolané přehnanými nároky tanečních pedagogů. Toto však není náš případ!

Tancujou nejen lidi, ale i psi. Co si o takových soutěžích tanců psů s jejich majiteli myslíte? Máte vy nějaké zvíře?
(Baron)
Tak teď slyším poprvé, že tančí i psi. To je pro mě rozhodně novinka a určitě se na to někde podívám. Jinak, doma chovám akvarijní rybičky.

Ahoj, máte tam spoustu hezkých holek. Můžeš prozradit, kolik se ti jich už podařilo svést?
(Petr Kloub)
Ahoj, u nás děvčata nesvádíme, ale učíme tančit.

Sorry, nic osobního, ale vždycky mi přišlo, že tanečníci jako chlapi jsou trochu jiný orientace… víš co myslim… jaký je podle tebe procento takových chlapů mezi tanečníkama, mě to totiž připadá dost zženštilý…
(X-man)
Ahoj, to je dost častá otázka, ale záleží na druhu tance. My se věnujeme streetdance (tedy pouličnímu tanci), který zahrnuje samozřejmě break dance, či electric boogaloo, tedy styly vyhovující více právě chlapcům. V našem tanečním odvětví je tedy spíše výjimkou, že se objeví tanečník s homosexuální orientací…

Hanka Kynychová,
cvičitelka fitness

Kolik byste udělala mužských kliků, kolik dřepů a kolik sedů lehů? Vypadáte ve formě. (Rosťa)
Jestli jste blízko Hradeckého deníku, za deset minut Vás čekám v redakci. Můžeme poměřit síly. Zdraví kondičně velmi zdatná Hanka.

Leoš Kučera,
ředitel artkina Centrál

Neláká některé páry při filmu, kde není mnoho lidí, sklouznout i k milostným hrátkám? Stalo se to už někdy v kině, že byl někdo takto přistižen. A co vy? Nechtěl jste si to někdy takhle užít? (Dračice)
Naše léže, speciální lehátka uprostřed balkonu, jsou opravdu výborným nápadem. Když jsme znovu otevírali kino v září 2003, tak jejich věhlas proběhl celou republikou. Lidová tvořivost z nich pak třeba v Příbrami udělala jakési klece, kde se dějí nějaké hrozné věci. Občas tam najdeme nějaký uvolněnější pár, ale jak už jsem psal, tak nějaký konkrétní čin diváků nemám doložen. Ale přiznávám, že třeba prázdné kino skýtá nejrůznější možnosti. Jen od něj musíte mít klíče, aby bylo jen pro vás.