„Pokud jde o nejaký kus zeleně, která je uprostřed města, tak to vždy pro někoho představuje lukrativní pozemek a s ním spojené pokušení. Co se týče Plachty, tak jsem hned věděl, že je nutné se takovým úvahám vzepřít a co možná nejdéle ji udržet v takovém stavu, v jakém je,“ řekl Deníku Dan Bárta, který celou situaci po předání petice prodiskutoval i s primátorem.

„Chtěl jsem celou situaci odpolitizovat, protože se mi zdá, že se o to někdo snaží hodit to do roviny politiky. Chci však zdůraznit, že jde ryze o občanskou angažovanost. S panem primátorem, který deklaroval, že má Plachtu rád, jsme se shodli, že je důležité brát ohled i na lidi, kteří v okolí budou bydlet. A chápu, že chce pan primátor počkat na výsledek nezávislé stude. A sám mi přislíbil, že pokud to půjde, tak silnice přes Plachtu nepovede.“

Hradec Králové
Hradec zasáhl masivní výpadek proudu. Problémy byly v obchodním domě i v dopravě

To po jednání potvrdil i samotný primátor, kterého však mrzí tón petice. „V ní nebyly uvedeny zcela správné údaje a mrzí mě, že je část petentů, se kterými si to nejsem schopen vysvětlit,“ řekl Alexandr Hrabálek, který však k této části petentů nezařazuje Dana Bártu.

„Pan Bárta, je člověk, který je přístupný argumentům. Kromě toho, že je vynikající zpěvák a fotograf, tak je i dobrý přírodovědec a v přírodě se vyzná. A doufám, že mě alespoň zčásti pochopil a pochopil i to, že přes Plachtu žádnou silnici nestavíme a celou věc budeme řešit až po objektivním zhodnocení vyplývajícím ze studie,“ uvedl Alexandr Hrabálek.

Podle něj, pokud by pro Plachtu studie nedopadla dobře, je možné silnici vést přes pozemky firmy Petrof: „O této možnosti jsem již s paní Zuzanou Ceralovou – Petrofovou jednal na přelomu dubna a května letošního roku. A mám příslib, že pokud budeme pozemky potřebovat, jistě se na nich dohodneme.“

Podnikatel Karel Komárek.
Miliardář Komárek koupil od Petrofu piana odmítnutá Čínou