„Chtěla bych poděkovat za povýšenou aroganci, kterou jste schválili výstavbu. Argumenty, že se zvýší pracovní místa, tak jsou liché.  Vůbec jste nepochopili touhu lidí po kvalitním životě ve městě. Plivli jste do tváře tisícovce lidí, která je podepsaná pod peticí. Dali jste najevo, jak to myslíte se svými předvolebními sliby, a jak vám leží blaho obyvatel na srdci," pronesla Ilona Holasová při svém příspěvku na včerejším zasedání zastupitelstva.

Právě město obhajuje nový objekt novými pracovními místy i zaměřením společnosti. „Nejedná se o stavbu, která by měla negativní vliv na životní prostřední. Naopak jde o velmi sterilní výrobu stentů, které zachraňují život. Vážíme si firem, které podnikají na území našeho města," vysvětlil Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

O tom, že se investoři a město nezavděčí všude, ví své  Arnošt Urban (HDK). „Jestli jste si toho všimli, tak když máme v Hradci nějaký investiční záměr, tak z těch míst, kde to má být, se ozývají negativní hlasy, ať se to udělá jinde. Jenže jinde je to stejné, takže nakonec se nic nepostaví. Pak tu jsou hlasy, že tu nejsou pracovní místa. Musíme se rozhodnout, co chceme," zhodnotil Urban.

Zastupitelé navrhovali pro výstavbu i jinou lokalitu. „Možná by bylo lepší na Benešově třídě zachovat zeleň a přesunout budovu  do lokality u farmaceutické fakulty," uvedl zastupitel Lubomír Štěpán (KSČM).

Stejný názor měl jeho opoziční kolega Adam Záruba (ZPH a SZ): „Jste přesvědčeni, že je dobře podporovat firmu a jít do střetu s obyvateli? Víte, jak se to může protáhnout," dodal.

Město ale jinou variantu hledalo. „Jedním z důvodů, proč nemůže být výroba na Heyrovského, byla prašnost, která by dělala problémy. Přemýšleli jsme ještě o jednom místě, ale žádné nevyšlo. Hledali jsme," potvrdil primátor Zdeněk Fink (HDK).

Komise místní samosprávy proti stavbě námitky nemá. „Je lepší takový objekt než panelák, se kterým je spojen větší provoz," uvedl již dříve Bedřich Kabelka, předseda KMS Moravské Předměstí – sever.

Pro výrobce implantátů je lokalita ideální i díky své poloze nedaleko fakultní nemocnice i lékařské a farmaceutické fakulty. Ekologická katastrofa zde také nehrozí. Nyní firma své výrobky vyrábí v paneláku Pod strání. Vzduch ve výrobě musí čistit, protože implantáty musí vyrábět v přísně sterilním prostředí. Firma by měla také opravit zničenou silnici v Domečkově ulici a postavit několik nových parkovacích míst.