Do pátku pracovníky na místě najdete od 14 do 18 hodin. V sobotu, kdy se koná mezinárodní Den bez dluhů, pak od 8 do 18 hodin.

Utajené dluhy

Podle průzkumu, který si společnosti nechaly vypracovat, rodiny v Královéhradeckém kraji nejčastěji své finanční problémy řeší se svým manželem či manželkou. Stejné procento by ale bylo rádo, kdyby se o situaci nedozvěděl nikdo mimo rodinu. I to může být problém při řešení. Dluhy časem narůstají.

„Je alarmující, že každý pátý člověk řeší své problémy až po čtyřech a více letech," vysvětlila Michaela Bonková z Poradny při finanční tísni.

V Královéhradeckém kraji se s dluhy osobně setkal už každý čtvrtý.

„Polovina lidí se nechce svěřit, protože by zatížila další osoby a přidělala jim starosti. Chtějí je chránit před svými problémy," uvedla Paulina Sapkowska, generální ředitelka společnosti KRUK.

A kam se lidí nejčastěji obrací, když už mají dluhy? Čtyři z pěti lidí by se v případě finanční pomoci obrátili na svou nejbližší rodinu, tedy manžela či manželku nebo dospělé děti, tři z pěti lidí pak na své příbuzné.

Zajímavostí bezpochyby je, že v tíživé finanční situaci by se dvě třetiny lidí obrátily také na správu sociálního zabezpečení.

Klientem společnost KRUK se stát dobrovolně nemůžete, kupují totiž pohledávky jiných firem.

„Na rozdíl od jiných společností se snažíme najít řešení, které bude výhodné pro obě strany. Tedy i pro klienta. K tomu využíváme také call centrum, kde naši pracovníci zjišťují, jaké možnosti dlužníci při placení mají. Volají nám ale i lidé, kteří našimi klienty nejsou. Těm se snažíme poradit," vysvětlila Veronika Kuřinová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

„Pomáháme platit dluhy," tvrdí společnost KRUK
Společnost KRUK působí v České republice, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Zaměřuje se na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Spravuje pohledávky bank, pojišťoven, telefonních operátorů i poskytovatelů energií a dalších služeb. Motto společnosti „Pomáháme platit dluhy" je výsledkem inovační politiky orientované na smírná řešení. Partnerský, osobní přístup k zadluženým osobám či firmám a pochopení jejich situace jsou hlavní přednosti, kterými se KRUK vyznačuje. Cílem tohoto přístupu je motivovat zadlužené osoby k zahájení jednání o splácení dluhů ve formě splátek, které si mohou dle své aktuální finanční situace dovolit.