Při zahájení budou hrát jednu z důležitých rolí dva kluci z místního klubu. Adam Suchánek přinese na hřiště míč, který bude krotit i Petr Čech, brankář Chelsea. Jaroslav Matouš bude jedním 
z vlajkonošů.

„Nemůžu se dočkat, jsem už teď nervózní," říká třináctiletý Adam, jenž je od pěti let fanouškem Chelsea. Tehdy mu totiž děda při dovolené koupil dres světového superklubu.

„Jestli se těším? To je slabý slovo. Jsem fotbalovej nadšenec – a to bude velkej zápas," neskrývá radost Jaroslav. „Přát budu Bayernu. V Anglii totiž fandím Manchesteru United," usmívá se.

Pro kluky, kteří se k Superpoháru dostali výhrou v soutěžích sponzorů, to bude životní zážitek. Ale nejen pro ně. Adama Suchánka doprovodí rodiče. „Jedeme, bude to pro nás svátek," říká táta Luboš, mimochodem zpěvák skupiny Komunál.

„Pro náš klub je to obrovská čest," doplňuje chlumecký trenér Martin Firbacher.

Ještě pár nocí a Jarda s Adamem vyrazí do Edenu, který pro ně bude rájem.

Očima chlumeckých trenérů

JAROSLAV MATOUŠ
Milan Černý: Fotbal je pro něj vším. K tréninkům i utkáním přistupuje zodpovědně. Jako skalní fanoušek hradeckých Votroků navštěvuje pravidelně jejich domácí kotel. Po osobní stránce je pohodář a dobrý parťák v kabině.

ADAM SUCHÁNEK
Martin Firbacher: Je to šikovný, přemýšlivý, levonohý hráč s nadprůměrnou technikou, který ve své kariéře zažil již několik těžších zranění, po kterých se obdivuhodně dokázal dostat zpátky do formy. Je to super kluk do party.