Organizátorem byl místní Spolek Za rozvoj Petrovic, jehož členové a jejich přátelé se postarali o zázemí. Maraton písniček odstartovala dvojice konferenciérů Markéta Píšová a Pavel Blažek. Na pódiu se vystřídaly skupiny Chaos (Petrovice), Čokoli (Jaroměř), Vořech&spol. (Hradec Kr.), FIVEKA (Chrudim) a Jan Hellich s přáteli (Doksany). V jejich podání zazněly léty prověřené písničky, ale i autorská tvorba.

Hlavním znakem byla žánrová pestrost. Zazněly trampské písně, tuzemský i zahraniční folk, něco z country i blues a došlo též na folklór a rock and roll. Pokud by se výkony hodnotily podle reakcí publika a žádostí o přídavek, uspěli všichni. Vyvrcholením oficiální části akce se stalo vystoupení skupiny Nezmaři (Č. Budějovice), která je stálicí folkové scény. Jejich největší hity s nimi zpíval celý stan.

V sále obecního domku následovalo společné muzicírování, které se protáhlo přes půlnoc. Přestože závěr akce smáčel déšť a ochladilo se, z ohlasů účinkujících i diváků bylo možné vyčíst spokojenost. Dík patří všem, kteří na místě akci podpořili, a sponzorům.

Pavel Blažek