„Ve sboru máme zatím patnáct dívek z pedagogické školy ve věku šestnáct až osmnáct let, které ale ještě doplní šest až deset dětí z naší školy základní,“ řekl Deníku učitel hudební výchovy Michal Hroch, pod jehož dohledem bude sbor zkoušet i vystupovat.

Nácvik podle něj nebude příliš obtížný, protože koledy, které byly vybrány pro letošní akci, jsou velmi známé. „Hlavně se musíme soustředit na druhé a třetí sloky. První sloku totiž všichni znají, ale s těmi dalšími už bývá problém,“ řekl učitel.

Připustil, že pásmo koled bude se sborem sice nacvičovat hlavně pro oblíbenou akci Deníku, ale je možné, že je pak ještě využijí a předvedou na předvánoční školní besídce.

Česko zpívá koledy je dlouholetý předvánoční projekt Deníku. Loni se do něj zapojilo na osm stovek míst v Česku, ale i v zahraničí. Letos se do něj na webových stránkách Deníku v Královéhradeckém kraji přihlásilo zatím 24 měst a vesnic. Ve středu 12. prosince úderem 18. hodiny se v nich rozezní koledy Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma a Štědrej večer nastal. Patrně všude zazní i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.