Vzpomínková akce na židovském hřbitově v Hradci Králové se koná u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, který připadá na 27. ledna. Lidé si oběti holocaustu společně připomenou v pondělí 29. ledna, a to právě na židovském hřbitově na Pouchově.

Židovský hřbitov je běžně veřejnosti uzavřen a otevírá se pouze za výjimečných okolností. Pondělí bude jedním z dnů, kdy si budou moci návštěvníci židovský hřbitov prohlédnout, a to od 16.30 hodin. Samotná vzpomínková akce se uskuteční v čase od 17 do 17.30 hodin.

Pietní akt je otevřený široké veřejnosti. Každý účastník bude moci položit svíčku k pamětní desce se jmény obětí holocaustu z Hradce Králové a okolí.

Modernizaci ikonického objektu v jižní části krajského města odstartuje architektonická soutěž, která vyústí v projektovou dokumentaci. Ta určí novou podobu hvězdárny.
Sluneční věž dostane nejbližší hvězdu až do sálu. Hvězdárna vzkřísí původní plán

„Pietním aktem si chceme připomenout 6 milionů Židů zavražděných nacisty během 2. světové války, ale také 1,5 milionu Armenů zavražděných Turky během 1. světové války. Zvláštní vzpomínku pochopitelně věnujeme obětem z Hradce Králové a okolí, jejichž jména jsou na památníku na královéhradeckém židovském hřbitově uvedena,“ uvádí v tiskové zprávě Denis Doksanský, ředitel Sion škol a Centra Sion, které pietní akci pořádají.

Na vzpomínkové akci vystoupí žáci Základní školy Sion J. A. Komenského a studenti střední školy Sion High School. Přítomné krátce osloví Denis Doksanský.

S využitím tiskové zprávy

Nepřehlédněte: Průlom po letech sporů? Hradec představil novou podobu Velkého náměstí

Zdroj: ARN studio s.r.o. – architekti chmelík & partneři s.r.o.