Dopravní policisté z Královéhradeckého a Pardubického kraje zde totiž soutěžili v řízení dopravy. Podobné klání opakují každý rok. Na některých řidičích bylo ale vidět, že si z autoškoly už moc nepamatují.

Ani počasí nezkazilo pouchovským zahradní slavnost

Zahradní slavnost královéhradecké ZŠ Pouchov.Hradec Králové - Déšť, ale i pěkné počasí si užili účastníci tradiční Zahradní slavnosti, kterou připravili pro své rodiče, příbuzné, spolužáky i bývalé absolventy školy na úterní odpoledne žáci královéhradecké Základní školy na Pouchově společně se svými učiteli. „Zahradní slavnost je naší tradiční školní záležitostí. Mimo jiné si ji užíváme také jako příležitost přivítat budoucí prvňáky a rozloučení se stávajícími deváťáky," řekl ředitel školy Jiří Otčenášek. Základní školu na hradeckém Pouchově navštěvuje v současné době celkem tři sta osmnáct žáků. Při úterní slavnosti se v rámci programu se svými vystoupeními prezentovali žáci prvních až devátých tříd. Nouze nebyla ani o muzikanty, kteří na školní dvůr přišli zahrát z hudebního oboru královéhradecké Základní umělecké školy Na Střezině.   (Foto a text: Eva Ženíšková)

Zahradní slavnost královéhradecké ZŠ Pouchov.

Svatá Anna je daleko, ale zrána i v noci je velmi chladno

Východní Čechy - Nezvyklý chlad a někde dokonce přízemní mrazíky nabídla noc z úterý na středu. S vlahým letním počasím neměla nic společného a leckomu přišly vhod teplé ponožky. Nejnižší teplotu přístroje naměřily například na Labské boudě, kde klesla pod bod mrazu na minus 0,1 stupně Celsia, nebo na Sněžce, kde bylo 0,6 stupně Celsia. Příliš se neohřáli ani lidé v Horním Adršpachu, kde teploměr ukázal 1,8 stupně.

„Minimální teploty se v ČR pohybovaly nejčastěji mezi devíti až čtyřmi stupni Celsia," uvedl na webu Českého hydrometeorologického ústavu Pavel Šimandl. Na sedmi meteorologických stanicích byly zaznamenány pro 24. červen rekordní minimální teploty. Byly mezi nimi i východočeské Holovousy, kde naměřili 6,2 stupně, což bylo asi o stupeň méně než před 21 lety, a ve Velichovkách, kde hodnota 4,5 stupně pokořila rekord starý 16 let.