Stěhování by mělo proběhnout v posledních dvou měsících letošního roku. „První návštěvníky by měl areál přivítat nejpozději v prosinci. Pro obyvatele bude pozvánka na prohlídku opravených prostor, které byly pro veřejnost dlouhá léta uzavřeny, jistě velice lákavá,“ míní hradecký hejtman Pavel Bradík.
Rekonstrukce je podle stavební společnosti Skanska CZ v závěrečné fázi. „Někde dokončujeme vnitřní rozvody, obklady a dlažby, jinde už jsou téměř hotové jak interiéry, tak fasády,“ řekl Martin Krumnikl z firmy Skanska CZ.

Nyní se rozebíhají kolaudace staveb. „Hlavní část kolaudací proběhne v létě a bude pokračovat i na podzim,“ řekl krajský radní Tomáš Šubert.
Přeměna pivovaru, kde kromě kanceláří budou také učebny hradecké univerzity, kavárna, galerie či minipivovar, měla skončit už v březnu. Prodloužení stavby způsobil cenný archeologický nález.

„Nálezy parkánové bašty a jílového valu dokázali stavbaři vtělit do stavby tak, že je bude možné v budoucnu prozkoumat. Kvůli jejich zachování bylo například nutné změnit projekt parkovacího domu,“ dodal Šubert.