„Denně se stěhovalo zhruba čtyřicet zaměstnanců. Stěhování chod úřadu vpodstatě nenarušilo a proběhlo podle našich představ,“ uvedl Libor Košťál, vedoucí odboru kanceláře ředitelkyúřadu.

Třeba dopravní odbor se stěhoval zpronajatých kanceláří vAldisu.

„Všechno si sedá, ale můžu říct, že fungování jednotlivých odborů pod jednou střechou provoz úřadu zefektivní. Předtím jsme museli skaždým papírem běhat zAldisu do Wonkovy ulice, což teď odpadne,“ vysvětluje Jan Novák zdopravního odboru.

Výstavba Regiocentra přišla kraj na jednu a půl miliardy korun a včera vněm proběhl vůbec první úředníden.

Na chodbách se mísí kravaty a montérky

Dámy vdobře padnoucích kostýmech, slušivé obleky pánů skravatou versus štafle a montérky. Takový je současný obrázek na chodbách Regiocentra Nový pivovar.

„Každá podobná stavba má zkušební provoz. Vpivovaru neproběhl, a tak řešíme problémy doslova za pochodu. Nezbývá nám nic jiného,“ obhajovala včera řemeslníky vútrobách krajského úřadu Hana Moravcová, vedoucí majetkoprávního odboru krajského úřadu, který je pověřen provozními starostmi opivovar.

Na otázku, co jí během prvního úředního dne vnovém sídle udělalo největší vrásky, však odpovědět nechtěla.

Na dělníky tak budou návštěvníci pivovaru narážet dál. „Je to logické. Stavba podobných rozměrů nemůže být bez chyb. Důležité je, jak zásadní jsou. Třeba osazení okapu prověří první déšť, ale spousta dalších závad vyplave na povrch až časem,“ uvedl stavbař Petr Páleník.