„Přesunutí celého úřadu pod jednu střechu bylo také jedním z důvodů, proč jsme se do projektu rekonstrukce bývalého královéhradeckého pivovaru pustili. Umístění úřadu na jedinou adresu přinese výhodu občanům, kteří si na kraji vyřizují své záležitosti,“ uvedl hejtman Pavel Bradík.

Stěhování do pivovaru navíc umožní směnu nemovitostí mezi krajem a státem. Jak už jsme informovali, za budovu ve Wonkově ulici kraj získá areál bývalé interní a kožní kliniky na Pospíšilově třídě a budovu úřadu práce. Právě ten by se poté měl do uvolněného objektu ve Wonkově ulici přemístit.

Ve „hlucháku“ na Pospíšilově třídě naopak vznikne léčebna dlouhodobě nemocných. Prvních třicet lůžek by tady mohlo být k dispozici do půl roku. Počet lůžek se postupně rozroste na zhruba padesát. Prostory ve stávajícím úřadu práce hodlá kraj následně pronajímat.

Přestavba pivovaru zdárně pokračuje, jednou z nejviditelnějších částí je v současnosti dokončování hrubé stavby objektu. V něm budou umístěny podzemní garáže, sál zastupitelstva a krajský úřad.