Opravy nádvoří mají trvat do konce června, samozřejmě pokud nebude nutné práce kvůli počasí nebo technologickým postupům prodloužit. Odstraňování závad, mezi které patří především špatné izolace, kvůli nimž dovnitř zatéká, si vyžádá nasazení techniky působící značný hluk. Stavbaři proto hodlají pracovat především odpoledne a o víkendech.

Problémy se objevily letos v zimě, kdy odtávající masy sněhu na nádvoří způsobily zatékání do části objektu. Hradecký kraj nebudou práce nic stát, jsou součásti záruky za stavbu dokončenou koncem roku 2007.

„Opravy jsme reklamovali okamžitě po jejich odhalení a odhaduji je v řádech milionů korun. Vítám, že stavební firma, která areál budovala, se k reklamaci přihlásila. Rozhodně bychom odmítli, kdyby opravy šly na vrub kraje, který za stavbu prostřednictvím leasingu za dvacet let zaplatí 1,87 miliardy korun,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Derner.

Provoz krajského úřadu stavební práce nijak nenaruší, pouze při přechodu přes nádvoří by návštěvníci hejtmanství měli být opatrní. Nějaký čas by mohl být také omezen vstup do areálu sídla kraje směrem od zimního stadionu, to v případě oprav u budovy využívané univerzitou. (čer)