Návrh na odvolání náměstka hejtmana Helmuta Dohnálka (SNK ED), zastupitele Pavla Bradíka (ODS) a Jiřího Vambery (ODS) ze všech funkcí v zastupitelstvu předložil senátor Vladimír Dryml (ČSSD). Zastupitelé ale návrh odmítli na program čtvrtečního jednání zařadit.

Pro zařazení návrhu hlasovali pouze tři zastupitelé, proti zvedlo ruku 19 zastupitelů, 15 zbývajících zastupitelů se zdrželo hlasování.

Dryml poté řekl, že zastupitelstvo tak krátce před volbami dalo negativní signál voličům. „Z morálního hlediska apeluji na ty tři, aby dočasně opustili své funkce. V nich se rozhoduje o velikých finančních částkách a já nemám jistotu, že nebude dále pokračováno v nehospodárném nakládání s majetkem kraje,“ prohlásil.

Helmut Dohnálek řekl, že jej mrzí, že Dryml zavádí nový princip presumpce viny. „Jsem rád, že v tomto sále sedí většina rozumných lidí, kteří vědí odpověď na otázku, kdo nejčastěji křičí 'chyťte zloděje',“ řekl Dohnálek.

Kromě Dohnálka, Bradíka a Vambery čelí obvinění také bývalí krajští radní Rostislav Všetečka (ODS) a Ivan Doležal (ODS) a úřednice kraje Hana Moravcová. V případě prokázání viny jim hrozí až osm let vězení.

Protikorupční policie šestici podezírá kvůli pořízení předražného nábytku za 36 milionů korun do nově vybudovaného sídla kraje. Policie tvrdí, že se nejedná o atypický nábytek a kraji údajně vznikla škoda přes pět milionů korun.