Po roce se sem vrátí stavbaři, aby opravili vadné izolace, kvůli kterým do některých míst hejtmanství zatéká. Odkrývat plochu nádvoří začnou ve středu. Práce, jež potrvají do září, způsobí omezení vstupu do objektu z nádvoří.

„V první etapě rekonstrukce bude uzavřena horní část nádvoří, kde je i hlavní vstup do úřadu. Během těchto prací se veřejnost dostane z nádvoří do úřadu pouze vchodem od restaurace,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Derner. Ostatní vstupy budou i nadále fungovat bez omezení, stejně jako restaurace. Na jeden den, 12. července, bude kvůli přípravě stavby uzavřena jen Galerie Vladimíra Preclíka.

„Veškeré práce stavbaři provedou v rámci dodavatelských záruk. Kraj tak za tuto rozsáhlou rekonstrukci pouze tři roky staré stavby platit nebude,“ ujistil Derner. Dodal, že léto bylo na opravy vybráno záměrně, protože je zde provoz klidnější. Kraj se zároveň dohodl se stavbaři, že hlučnější a prašnější práce budou provádět pokud možno v odpoledních hodinách v neúředních dnech a o víkendech.