Pokračovat by měly investice do školských zařízení v majetku města, navýšení výdajů se plánují v oblastech sociálních služeb a životního prostředí.

„Na základních bodech spolupráce jsme se s koaličními partnery shodli již v průběhu povolebního vyjednávání. Programové prohlášení, se kterým městská rada předstoupí před zastupitelstvo příští týden, je již konkrétním plánem a představou, kam chceme naše město v následujících letech směřovat,“ uvedl k představenému programovému prohlášení primátor Alexandr Hrabálek.

Strategický dokument vedení města obsahuje jeho hlavní cíle pro toto volební období v zásadních oblastech a kompetencích. Mezi investiční a rozvojové projekty patří stavba fotbalového stadionu, rekonstrukce Velkého náměstí, severních teras či příprava dalších etap revitalizace Benešovy třídy.

Důležitou součástí priorit nového vedení města bude školství, kde vedle údržby a investic do budov a zařízení chce radnice podpořit i aktivity v oblasti celoživotního vzdělávání pedagogů či rozšíření nabídky alternativních a moderních forem školní i předškolní výchovy.

Rozestavěné skladovací haly u Hradce Králové. Ilustrační fotografie.
Stáhněte žalobu, vyzvali radní CTP