Děti vyráběly modely planetária, jak si ho představují v 21. století.  K vidění zde budou do konce školního roku.

Asistenti prevence kriminality v Hradci rozšíří své řady

Hradec Králové - Městským strážníkům se preventisté v oranžových vestách, kteří pomáhají především na Dukelské třídě v centru města, osvědčili. Požádali ministerstvo o další – to jim vyhovělo, do Hradce nasadí a hlavně zaplatí další dva. „Tato druhá dvojice v terénu doplní ve stávajících místech tu první, tím budeme mít vyšší pracovní fond na pokrytí celého dne a víkendů," vítá ředitel městských strážníků Miroslav Hloušek.

Dobrá zpráva…nejen pro grafiky

Hradec Králové - Grafik východočeských Deníků Tomáš Feldman vystavuje v Salonu královéhradeckém na Gočárově třídě v Hradci Králové fotografie, které zachycují často přehlíženou tvář krajského města. Drobné ornamenty budov a městské architektury představuje jeho výstava Hradec Králové v detailu. Expozici mohou návštěvníci navštívit až do 26. května.

Poukaz do hotelu Horizont zná majitelku

Východní Čechy - Celý měsíc mohli čtenáři regionálního Deníku soutěžit o rodinný pobyt pro dva dospělé a dvě děti na dvě noci s polopenzí ve čtyřhvězdičkovém hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. Voucher pro vítěze je platný v období od 15. 5. do 15. 12. 2015. Správné odpovědi na soutěžní otázky zaslala a štěstí při losování měla Jiřina Soukupová z Kamenného Újezdu. Gratulujeme.