Strom musí jít k zemi, jelikož je ve špatném stavu a hrozí pád větví na chodce. „S ohledem na bezpečnost všech kolemjdoucích a podle rozhodnutí městského odboru životního prostředí, provedou naši pracovníci tento čtvrtek kácení platanu na Eliščině nábřeží,“ sdělily TSHK na svém webu. Část ulice bude ve čtvrtek kvůli bezpečnosti na krátkou dobu uzavřena.

Strom podle technických služeb trpí několika závažnými defekty a je nakažen houbovou infekcí. Letos v létě se navíc uvolnila kosterní větev stromu, která svým pádem přes chodník do řeky Labe mohla ohrozit procházející chodce. Platan má podle TSHK také vychýlené těžiště kvůli konkurenčnímu tlaku okolních stromů.

Ze Smiřic.
Silný vítr kácel stromy a trhal střechy. Hasiči zaznamenali víc než sto událostí

„Situaci bereme velmi vážně a strom v nejbližší době nahradíme novým stejného druhu. Z hlediska správy městské zeleně je taková výměna součástí našeho plánu udržitelnosti. Obnova a péče o naše zelené plochy jsou klíčové pro udržení bezpečnosti a krásy našeho města. Letošní podzim máme navíc v plánu vysadit přibližně 500 nových stromů, což je další krok k oživení a zachování naší městské zeleně,“ sdělil v na webu náměstek ředitele TSHK Daniel Jeřábek.