„Už se někomu z Vás stalo, že Vám DPMHK strhly bezdůvodně peníze? Konkrétně včera večer mi přišlo oznámení, že mi stáhly 650 Kč z účtu. MHD jezdím sporadicky a vždy platím kartou. Naposledy minulý týden jednu jízdu, tak to nechápu,“ píše jeden z nespokojených cestujících ve facebookové skupině Hradec Králové - Salón republiky (BEZ CENZURY). A podle desítek komentářů pod příspěvkem to vypadá, že zdaleka není sám, komu odešla z účtu nesmyslná částka za jízdenku.

Podle vyjádření dopravního podniku je problém na straně banky a všechny chybné transakce by měla banka napravit. Cestujícím se dopravní podnik omluvil za komplikace.

Dopravní podnik si v sobotu připomněl 75. výročí trolejbusové dopravy v Hradci Králové.
FOTO A VIDEO: První trolejbus jezdil na Nový Hradec už před 75 lety

„Dopravní podnik města Hradce Králové eviduje problémy a chyby při placení jízdného platebními kartami. Dle našich posledních zjištění se jedná o problém na straně banky, se kterou jsme v úzkém kontaktu. Ta na odstranění závady již usilovně pracuje a věc řeší s nejvyšší prioritou. Banka nám sdělila, že garantuje narovnání veškerých chyb v co nejkratším čase. O dalším postupu vás budeme informovat hned, jakmile budeme mít jakékoliv další informace. Omlouváme se tímto cestujícím za komplikace,“ vysvětlil dopravní podnik v sobotu na webu.

Nový odbavovací systém ve vozech MHD začal hradecký dopravní podnik zavádět v loňském roce. Možnost platit kartou ve všech vozech mají Hradečáci ale teprve krátce, novinka začala fungovat letos v březnu. Dopravní podnik za systém zaplatil bezmála 25 milionů korun.

Nepřehlédněte: Nedělní supercela u Hradce. Podívejte se na záběry bouřkových mraků

Zdroj: Tomáš Michálek