O pořízení startovacích plošin na současné bloky požádal Plavecký klub Hradec Králové. A Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK), provozovatel Plaveckého areálu na Eliščině nábřeží, největšímu plaveckému klubu vyhověla.

Laminátové desky mají rozměry 520 na 740 milimetrů a jsou s protiskluzovým povrchem, podle SNHK je ocení úplně všichni. „Pro závodní plavce mají velmi důležitý prvek, a to opěrku pro odraz zadní nohy, díky které je pak start plavce mnohem rychlejší. Nebudou sloužit pouze pro závody a další akce, ale zůstanou nainstalovány i po závodech a budou je tak moci využít jak plavci při tréninku, tak i běžná veřejnost,“ sdělila na webu příspěvkové organizace města Jaroslava Bernhardová, ředitelka SNHK.

Plavecké desky jsou součástí plaveckého bazénu od 18. dubna a již za sebou mají zátěžovou zkoušku, 20. dubna si je plavci vyzkoušeli při 33. ročníku závodu Jarní pohár města Hradec Králové ve sprintech - memoriál Ing. Otto Kunta.

Vizualizace Rezidence U Sadů.
U Gočárova okruhu v Hradci vyroste nový bytový dům. Začalo se kácením stromů

Celková hodnota startovacích plaveckých desek je 428 tisíc korun bez DPH.

Do budoucna SNHK zvažuje ve spolupráci s plaveckým klubem i kompletnější stavební přestavbu celých bloků a doplnění těchto startovacích plošin i o nová madla pro znakový start, ale to obnáší mnohem větší investici.

„Nové startovací desky by mohly přispět k zlepšení celkového plaveckého prostředí v našem bazénu a poskytnout lepší podmínky pro trénink a závody,“ doplňuje SNHK.

Nepřehlédněte: Hasiči nacvičovali vyproštění na železničních vagónech, podívejte se

Zdroj: Michal Fanta/HZS Královéhradeckého kraje