Projekt na oživení pláže hradecké akciové společnosti Gama Fobos, která jako jediná zareagovala na výzvu města a ucházela se o místo provozovatele netradiční plovárny, se vedení radnice zamlouval. Dohoda však ztroskotala na výši příspěvku, kterou společnost od města požadovala.
Provoz plovárny stojí statisíce


„Náklady na zařízení a provoz pláže firma vypočítala na 305 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty. Město bylo ochotno přispět na pokrytí ztráty sto tisíc korun, uchazeč však požadoval zhruba dvojnásobek,“ řekl náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.

Společnost Gama Fobos, která se zabývá mimo jiné cateringem, chtěla pláž vylepšit pětadvaceti lehátky a slunečníky, stánkem s občerstvením a reprodukovanou hudbou, mobilními toaletami a sprchou, převlékárnou, půjčovnou sportovních potřeb a také miniparketem pro pořádání diskoték pro děti.
„Jsme zklamaní, že v centru města nebude místo na odpočinek se zázemím. Pokud totiž pláž zůstane tak jako v uplynulých dvou letech, tak se tam lidé nenaučí chodit,“ míní Josef Šejvl z firmy Gama Fobos a zároveň hradecký zastupitel. „Město by mělo po zrušení většiny brouzdališť vytvořit koncepci volnočasových aktivit a vymyslet, jak udržet ve městě lidi, kteří nemají možnost dojet na písníky do Opatovic či Správčic. Pláž v centru by do této koncepce skvěle zapadla,“ dodal Šejvl.

Vedení hradecké radnice se plánů na oživení pláže na labské náplavce nevzdává a připravuje vypsání výzvy na příští rok. „Doufáme, že se přihlásí více firem a bude z čeho vybírat. Uchazečům chceme dát více času, a proto výzvu zveřejníme už letos v létě či na podzim,“ dodal náměstek primátora Martin Soukup.

Firma Gama Fobos se podle Josefa Šejvla přihlásí znovu.