Pětistupňový mráz, plavky, slunečníky a ledová koupel. Tak tohle všechno si užili účastníci recesistické akce Pláž Járy Cimrmana, která se konala vsobotu odpoledne vMlékosrbech.

„Člověk si musí umět dělat ze života legraci a ne brát všechno smrtelně vážně. Amy si tu srandu rádi uděláme,“ uvedl jeden zaktivních účastníků Ivo Vaníček, jenž se ujal role „sestry vakci“. Poznamenal, že první pomoc je velmi důležitá. Osm nadšenců, mezi nimiž byla ijedna žena, se uprostřed ledna rozhodlo prožít letní dovolenou. Všemu však přihlíželo kolem dvou set návštěvníků a zvědavců.

Poté, co si milovníci Cimrmana zahráli vplavkách bedminton, se pár odvážných rozhodlo také vykoupat vmístním koupališti, kde však ještě před tím museli vysekat do ledu díru. „Letos to bylo lepší než vloni. Teplota vody byla ideální. Tak tři stupně, bych řekl. Bylo to skutečně příjemné. Člověk se ale musí posilnit dopředu. Ideální je čaj sgriotkou,“ vysvětlil jeden zúčastníků Mojmír Drábek. Vedle notně přitakával jeho kolega, který podotkl, že tak čistou vodu jako tady neviděl ani na Havaji, odkud se vrátil.

Jedinou ženou slunící se vplavkách na lehátku byla Jana Vaníčková. „Účastním se každý rok. Přece vtom ty chlapy nenechám,“ prozradila. Organizátor akce Miroslav Tupec uvedl, že on sám je teplomilný člověk, ale že si nemůže nechat ujít možnost uspořádat tak výjimečně „ulítlou“ akci. „Kdyby člověk nedělal neco ulítlého, tak by neuletěl. Amy ulétnout chceme,“ dodal súsměvem. Závěrem poznamenal, že lidé si aspoň vtom mrazivém počasí odnesou něco trochu hřejivého.