„Jednáme s potencionálními investory, kteří projevili zájem zde vystavět víceúčelové objekty s převažující administrativní funkcí," potvrdil Jindřich Vedlich, náměstek primátora s tím, že nechce zatím zveřejňovat závěry z těchto jednání.

Podle informací Hradeckého deníku by se mohlo jednat o budovu Československé obchodní banky, ale zvěst nepotvrdila ani jedna strana. „V tuto chvíli považujeme za předčasné se k tomuto tématu blíže vyjadřovat," uvedla Pavla Hávová, mluvčí banky.

V minulosti se tamní projekty nesetkávaly s úspěchem. Firma Betonstav, která měla u Aldisu před více než osmi lety postavit parkhaus, nakonec ani garáže pro 172 vozidel nezačala stavět a s radnicí prohrála soud o téměř desetimilionové penále.

„Město spor vyhrálo a částku dostalo na účet v sedmi splátkách. Poslední splátku firma městu poslala v prosinci roku 2010," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

K oživení nevábného prostoru kolem kongresového centra by mohla přispět i plánovaná lávka přes Labe, která by měla třídu Karla IV. s oblastí kolem Aldisu a Šimkovými sady spojit v roce 2016. Magistrát nyní bude vybírat 
z třiatřiceti architektonických návrhů.

„Zvažujeme také možnost zřízení nové zastávky městské hromadné dopravy na druhém městském okruhu, která by zajistila obslužnost lokality veřejnou dopravou," dodal Vedlich.

Panelová obluda se v hotel asi jen tak nezmění

Hradec Králové - Pozvednout okolí Aldisu by mohl také už několik let plánovaný kongresový hotel. Hovořilo se o něm už v roce 2008, ale stávající panelový objekt dál chátrá.

„V plánu to stále máme, ale zatím nemohu mluvit o nějakém výraznějším posunu," nechce předjímat události ředitel kongresového centra Aldis Tomáš Faltus.

Stavbu hotelu s více než sto lůžky před lety zbrzdila ekonomická krize. Banky tehdy přestaly ze dne na den poskytovat úvěry. Původně se mělo začít už v roce 2008.

Bezbariérový kongresový hotel Aldis by podle původních měl hostům poskytnout 102 pokoje se 133 lůžky. Počítalo se také s fitness centrem, saunou, whirpoolem a restaurací s barem. Do kongresového centra by hosté hotelu mohli procházet  proskleným koridorem.

Nejslibněji to 
vypadá s loukou 
za bazénem
O tom, že by za plaveckým bazénem u Aldisu mohla vzniknout louka, kam by se lidé chodili 
v létě slunit a odpočívat, se mluvilo už před časem.
„Pokud nám zbudou peníze z Investičního plánu rozvoje města, počítáme s ní," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora. Jde tedy o náhradní projekt. Záleží na tom, jestli přestavby budovy Galerie, Hlucháku a Infocentra vyčerpají všechny finance. Pokud se najde přibližně 6 milionů korun, vzniku prostoru pro relaxaci by nemělo nic stát 
v cestě. Kromě místa pro odpočinek se na travnaté oplocené ploše počítá s mlhovištěm, převlékárnou, toaletami, lavičky a dětské herní prvky.
Návštěvníci budou moci samozřejmě projít také do plaveckého bazénu i městských lázní a využít všech jejich služeb.  Projekt navazuje na již rekonstruovaný park Šimkových sadů.