Většina oficiálních koupališť otevře brány až v květnu nebo v červnu. „Začínáme teprve přípravu. Sekáme trávu, děláme úklid a po zimě instalujeme zařízení. Předpokládám, že otevřeme kolem 10. května. Bude záležet na počasí,“ řekl nám Josef Kožíšek z novobyd〜žovských technických služeb, které zajišťují provoz místního vloni obnoveného koupaliště.

V květnu zřejmě zahájí sezonu i další z koupališť, v Lodíně. „Chtěli bychom otevřít mezi 5. až 10. květnem. Záleží na rozsahu oprav,“ prohlásil ředitel Správy majetku a sportovních zařízení Lodín Miroslav Kout.

Ne start sezony se připravuje i třebechovické koupaliště V Boře. „Otevřeme, až to bude připraveno, je teprve duben,“ sdělil nám ředitel Technických služeb v Třebechovicích pod Orebem Jaroslav Halamka. Dodal, že bazény, které jsou v areálu tři, ještě čekají opravy obkladů. Hosty poprvé přivítají asi v polovině května. „Odhaduji, že otevřeme po zmrzlých,“ uvedl Halamka.

Pravděpodobně jako vždy, tedy až v polovině června, se podle Lubomíra Tučka z technických služeb lidé poprvé osvěží na koupališti v Chlumci nad Cidlinou.

Podobné to asi bude i na Stříbrném rybníku v Hradci Králové. „Koupaliště bývá většinou otevřeno v červenci a v srpnu, kdy tady jsou plavčíci a veškerý servis. Ale pokud bude počasí, začneme třeba už v červnu,“ řekl správce koupaliště Zdeněk Podal. Otužilejší lidé noří těla do vody už nyní, ale na vlastní nebezpečí, vstup do areálu je volný. „Na divoko se už lidé koupou. Například nudiská pláž je slušně obsazená,“ přiblížil stav šéf jediného oficiálního koupaliště v krajském městě.