Tentokrát hasiče zaměstnala středeční bouřka, která se krátce po sedmé hodině večer prohnala nad územím Královéhradeckého kraje. Problémy způsobil déšť i větrné poryvy.

Na Náchodsku, Trutnovsku, Jičínsku i Rychnovsku jednotky hasičů odstraňovali hlavně popadané stromy a větve z komunikací a chodníků. V Trávníku na Hradecku vítr poškodil střechu. 

„Vlivem silného větru došlo k poškození a částečnému srolování lepenkové střešní krytiny. Hasiči nejprve poškozenou krytinu odstranili a následně provedli provizorní zakrytí střechy pomocí plachet. V zahradě u rodinného domu ještě odstranili zlomenou větev hrozící pádem na plot a komunikaci,“ uvedli hasiči na facebooku. 

Hasiči zasahovali hlavně u zlomených a vyvrácených stromů a větví. U Petroviček na Rychnovsku spadl strom na železniční trať. 

„Přijíždějící vlak stačil před stromem bezpečně zastavit. Na odstranění stromu a zprůjezdnění trati pracovali hasiči Správy železnic z České Třebové. Provoz na trati byl obnoven ve 21.35 hodin,“ sdělili hasiči.

Do čtvrtečních 8.30 hodin bylo hasičům nahlášeno 24 událostí souvisejících s bouřkami.

Všechny události se obešly bez zranění.

Bouřka řádila v noci v kraji


Po bouřce, která zasáhla východ Čech začátkem týdne, měli hasiči nejvíce práce v Jaroměři, Náchodě či v Novém Bydžově. V Jaroměři se dostala voda například do šaten divadla. V dalších několika případech odstranili hasiči stromy z komunikací, V Náchodě pomáhali hasiči také s odstraněním stromů a čerpáním vody. V Nerudově ulici se dostala voda sklepů v několika vchodech bytového domu.

Silné lokální bouřky zasáhly v pondělí 14. srpna nad ránem větší část Náchodska. Podívejte se:

Pekelská ulice se po noční bouřce a průtrži proměnila v bahnité peklo | Video: Jiří Špreňar