Schůzka v kempu

„Stalo se, co jsme předpokládali. Zájem představitelů společnosti byl opravdový," pronesl hradecký primátor Zdeněk Fink. „Jsme připraveni umožnit klubu, aby tady hrál za podmínek, které jsme si domluvili," doplnil.

Město v žádném případě nechce dávat na profesionální hokej více než dosud – tedy 13, 5 milionu ročně.

Firma Mountfield se s Budějovicemi definitivně rozešla na středeční podvečerní schůzce v autokempu Štilec 
v Kamenném Újezdu.

Po ní bylo jasno. „Šanci, že by extraliga zůstala v Budějovicích, vidím nulovou," oznámil předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön.

O budoucnosti klubu, který na jihu Čech působil pětaosmdesát let, s ním jednal primátor města Juraj Thoma a ředitel Budvaru Jiří Boček.

Pánové se neshodli, jejich spor, který začal dohady o tom, jaké pivo se bude na hokeji v Budějovicích točit (extraliga má smlouvu s Radegastem, radnice s Budvarem), se nepodařilo zažehnat.

„Deklarovali jsme zájem, aby hokej zůstal. K tomu ale musí být ochota všech stran. Tu jsem necítil," prohlásil primátor Thoma.

Definitivně by přesun mělo potvrdit hradecké zastupitelstvo 18. června, což by měla být formalita. „Budoucnost směřujeme stoprocentně do Hradce," potvrdil předseda Schön, že nepočítá s variantou odmítnutí.

Tři sta míčů na dvacet kilometrů

Poznámka Jiřího Fejgla:

Sláva! Hurá! Fanoušci jsou nadšení. Čeká nás skvělá podívaná.  Ostré derby s Pardubicemi. Nebo se třeba do svého Kladna vrátí hokejový Bůh Jaromír Jágr a přijede do Hradce…

Tyto bonusy jsou jedna strana včerejšího vítězství, rozhodnutí, že se bude hrát v Hradci extraliga. Jenže – jak říká prastaré klišé – každá mince má dvě strany.

Prvním varováním je historické memento. Červenožlutý tým byl v extralize před dvaceti lety. Sezona skončila fiaskem – sestupem o patro níž, ale především naprostou destrukcí klubu, která vyústila až v pád do třetí ligy.

Druhým je tradice. Hradec je prostě už „milion" let fotbalové město. Hokej patří do Pardubic.

S čímž souvisí třetí ALE. Může dát region, rozložený přibližně na dvaceti kilometrech, dohromady více než 300 milionů (jak říkají sportovci míčů), které jsou potřeba na extraligu v Hradci a Pardubicích a na hradecký fotbal? Nota bene, když pardubický hokej trápí milionové dluhy.

Toť otázka. Snad bude odpověď na ni znít: Ano.