Po hradeckém koupališti Flošna, kde se začaly bazény vyhřívat minulý týden, s přípravami na sezonu finišují také na ostatních koupalištích. V pátek 1. června se tak otevřou areály v Lodíně, Třebechovicích pod Orebem i Novém Bydžově. Zatím výjimkou je Chlumec nad Cidlinou, kde se sice nadcházející pátek uskuteční Dětský den, ale oficiálně se brány koupaliště pro návštěvníky otevřou v neděli 10. června.

Flošna s vodou až osmadvacet stupňů

Velkou výhodou hradecké Flošny je, že má vyhřívané bazény. Teplota vody se od minulého týdne pohybuje v rozmezí od šestadvaceti do osmadvaceti stupňů. „Koupání je tak příjemné i ve dnech, kdy se sluníčko schovává za mraky," řekla tisková mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková. Ve slunečných dnech si tu můžete užít aquazorbing či aquaaerobik. Od pondělí 28. května je koupaliště Flošna otevřeno od šesti do dvaceti hodin.

Studené počasí cizincům nevadí

„V kempu se již střídají  první návštěvníci. A těm z Dánska či Švédska ani nevadí, když je voda chladnější. Proto také začínáme sezonu 1. června, i když předpovědi počasí nejsou nijak optimistické," vysvětloval ředitel Správy majetku a sportovních zařízení v Lodíně Miroslav Kout. Jak dodal, výhodou u nich je, že turisté mají všechny atrakce zadarmo, a to platí i o letošní novince – nové dvojskluzavce, která je dlouhá dvaadvacet metrů. Užít si tu můžete aquazorbing, ale také například masáže, plážový volejbal, trampolínu nebo minigolf (v areálu kempu).

Nové parkování pro invalidy

„Jako vždy jsme se na sezonu pečlivě připravovali. Po rekonstrukci obkladů a dlažeb jak v bazénu, tak v sociálních zařízeních jsme například vybudovali plochu pro parkování tělesně postižených," uvedl ředitel Technických služeb města Třebechovice pod Orebem Jan Solanič. Jak dodal, koupaliště Bor se otevře páteční devátou hodinou.

Ideální pro čtyři sta návštěvníků

Novobydžovské koupaliště prošlo kompletní rekonstrukcí. Od letní sezony 2005 nabízí svým návštěvníkům vynikající kvalitu vody, tobogan či vířivky. Vedle hlavního bazénu je v areálu i bazén pro děti. Koupaliště má zcela nové zázemí se šatnami, sociálním zařízením a bufetem. Zahrát si tu můžete pétanque, plážový volejbal nebo stolní tenis.

Začala třetí etapa rekonstrukce

Chlumecké koupaliště s rozlohou 3,36 hektaru letos prochází již třetí etapou rekonstrukce, která by měla vyjít  na zhruba čtyři miliony korun. Například tu postavili dětské hřiště vedle brouzdaliště, vzniklo tu hřiště na pétanque, nové úpravy doznaly chodníky a dostane se také na rekonstrukci sociálního zařízení. Děti si tu mohou užít na dvojskluzavce vysoké 1,7 metru a pro dospělé je určena skluzavka vysoká 4,8 metru.

Některé novinky, které letos nabídnou

Flošna – Na odpolední koupání se sníženým vstupným můžete přijít letos už od 16 hodin. Nově můžete využít jednohodinové vstupné v průběhu celého dne.

Lodín – Vedle toboganu vyrostla nová dvojskluzavka, která je dlouhá dvaadvacet metrů. U bazénu jsou nerezová brodítka na senzor, takže se návštěvníci nemusejí vůbec dotýkat vodovodních baterií před vstupem i výstupem z bazénu. Když budete ubytováni v kempu, vstup na koupaliště máte zadarmo.

Třebechovice pod Orebem – Nově nabízejí odstavné parkoviště pro invalidy. Budou se tu také konat pravidelná cvičení.

Chlumec nad Cidlinou – Bude připraveno nové dětské hřiště vedle brouzdaliště a vzniklo zde hřiště na pétanque.

Ceny za celodenní koupání

Flošna – vstupné  pro dospělého v hotovosti 110 korun, s městskou kartou 100 korun, s čipovými hodinkami 80 korun. Děti od 6 do 15 let, studenti, osoby nad 60 let a invalidní občané v hotovosti za celý den dají 70 korun, s městskou kartou 60 korun a s čipovými hodinkami 50 korun.

Lodín – Dospělí zaplatí 60 korun, děti 3 – 15 let pak 40 korun, studenti rovněž 40 korun, děti do tří let, ZTP mají vstup zdarma.

Třebechovice pod Orebem – Dospělí nad 15 let musejí počítat s 70 korunami, důchodci a děti od 6 – 15 let se 45 korunami, děti do šesti let mají vstup zdarma.

Nový Bydžov – dospělí dají 50 korun, děti, studenti a důchodci 35 korun, ZTP/P + doprovod 35 korun.

Chlumec nad Cidlinou – dospělí zaplatí 40 korun, dítě do 15 let, důchodci, studenti a ZTP 20 korun, děti do šesti let mají vstup zadarmo.