„Samozřejmě se snažíme nejen udržovat a pečovat o stávající vozový park, ale také neustále zvyšovat kvalitu vozů i komfort pro cestující. Současnou flotilu dopravního podniku tak během letošního roku doplňujeme novými vozy značky Iveco Urbamway v délce 12 metrů, které poskytují kapacitu více než sto míst, kdy 28 z nich je na sezení a 78 na stání,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham a zároveň doplnil, že v autobusech jsou rovněž nejnovější motory Iveco, které splňují v současné době platnou emisní normu EURO VI s třídou D, která patří mezi ty vyšší. Vozy tak nebudou zátěží pro přírodu i ovzduší.

Cestující si jistě povšimnou i nového uspořádání sedadel před prostředními dveřmi, kde je nyní zajištěna lepší průchodnost. Vozy nabízejí kapacitu více než sto míst, vybavené jsou klimatizací a USB porty pro nabíjení drobné elektroniky. Nové autobusy dopravní podnik letos nakoupil za více než 70 milionů korun včetně DPH.

Ve vozovém parku Dopravního podniku města Hradce Králové se po nákupu nových deseti nachází celkem 138 vozů, 97 autobusů včetně elektrobusů a 41 trolejbusů.