„Tentokrát nám byly podezřelé návštěvy hlášeny zejména z oblasti Kuklen," potvrdila Veronika Bergrová, tisková mluvčí společnosti Královéhradecká provozní.

Jaké jsou tedy jednoduché zásady pro ověření si pravosti pracovníků vodáren?

„Pracovníci Královéhradecké provozní jsou vždy schopni prokázat se služebním průkazem společnosti, na kterém je i jejich fotka. Pokud i přesto máte pochybnosti, neváhejte zavolat na kontaktní telefony společnosti, které najdete na každém dokladu, který od nás dostáváte," dodala Bergrová.

A co je důležité: odečítači nikdy nedisponují hotovostí ani hotovost nevybírají.

Podvodníci také často argumentují tím, že jdou kontrolovat kvalitu vody. V případě ověřování kvality vody jsou  opět pracovníci schopni se prokázat průkazem společnosti.

„S případy falešných odečítačů se setkáváme každoročně znovu a znovu. V poslední době je však pozitivní fakt, že zákazníci si v mnohem větší míře zvykli ověřovat pracovníky, kteří jim přicházejí do bytů či domů odečítat vodu nebo další média," vysvětlila tisková mluvčí.

Společnost se snaží proti nepoctivým lidem bojovat i prevencí. „Snažíme se i formou osvěty působit a informovat zákazníky o tom, jak se v případě, že si nejsou jisti, chovat. Vytvořili jsme například osvětové video „Jak nenaletět falešným odečítačům", které jsme v minulosti poskytli i Policii ČR pro jejich osvětové programy," zakončila Bergrová.