Málokterá škola se může pochlubit vlastní meteostanicí. ZŠ Bezručova takovou jednu vlastní, úspěšně tam funguje už druhým rokem.

Letos škola žákům opět vyšla vstříc a investovala do dalšího projektu – infokouktu.

Na veřejně přístupné počítače – tedy infokoutek – mohou zajít žáci kdykoliv před vyučováním nebo třeba o přestávkách.

Volný tisk i internet

„Mohou zde pracovat na úkolech, referátech či školních projektech, v rozumném počtu mohou stránky i tisknout," vysvětluje účel dvou počítačů Zdeněk Kober, učitel informatiky na „Bezručovce", který stojí za nápadem celého projektu.

Infokoutek je umístěn na zdi hned vedle počítače meteostanice.

„První zkušenosti jsou veskrze kladné, je vidět, že si žáci uvědomují, že počítače jsou určené pro ně, pro práci na jejich úkolech či projektech. Chovají se u počítačů ukázněně, tisknou skutečně jen to, co potřebují do hodiny, zatím nebylo potřeba přistoupit k jakémukoliv omezení přístupu," chválí studenty Zdeněk Kober.

Stejné chvály se ovšem dostává i školní meteostanici. Aktuální údaje o počasí přímo z centra krajského města sledují denně na chodbě školy žáci, ale i jejich učitelé.

S naměřenými daty „základka" pracuje i dále – během výuky. K aktuálnímu stavu počasí se však může dostat vlastně kdokoliv – webové stránky www.bezrucka.cz/meteo jsou volně přístupné na internetu.

„Minulý týden naši meteostanici navštívil už návštěvník číslo dvacet tisíc," podělil se o radostnou novinku učitel informatiky.

Veronika Skřivanová