Na parkovištích už se dá opět zaparkovat. V provozu jsou prakticky všechna lyžařská střediska. Na původní vrstvu technického sněhu v uplynulých dnech připadlo až 20 centimetrů čerstvého prašanu. Upravené jsou i běžkařské cesty, meteorologové jen varují před krutými mrazy, dnes a zítra může být po ránu až –22 stupňů Celsia.

Na noční lyžování lákají desítky zimních areálů

Stále více lyžařů využívá nabídky večerního lyžování pod umělým osvětlením. Letos ji pro návštěvníky připravily desítky areálů v Krkonoších, Orlických horách i na Vysočině.

„První večerní lyžování jsme zahájili na Nový rok a zájem byl skutečně velký, kolem 250 lidí,“ uvedla Martina Čermáková ze skiareálu ve Špindlerově Mlýně.

„Se zahájením jsme čekali, až budou sjezdovky opravdu dobře upravené, abychom lyžaře nepouštěli na zrádný terén,“ dodala.

Ve Špindlu mají milovníci večerního lyžování na výběr mezi dvěma sjezdovkami. Každý den od šesti do devíti večer na 1,5 kilometru dlouhé Hromovce, nebo v úterý a čtvrtek na Horních Mísečkách.

Vleků, kde si pod umělým osvětlením nezalyžujete, je však na východočeských horách už menšina. Boj o zákazníka je neúprosný a bez rozšiřujících se služeb to nejde.

Každodenní večerní lyžování nyní nabízejí i menší a nízko položené areály, jako například Peklák u České Třebové nebo Hlinsko na Vysočině. (kim)