Hradecká radnice instalovala na padesát nových cedulí odkazujících na historii i současnost města nad soutokem Labe a Orlice.

Kromě češtiny tu jsou informace i v různých jazykových mutacích. „Sedmačtyřicet nových stojanů jsme instalovali na celkem osmnáct kilometrů tras po čtyřech procházkových okruzích. Turisté i Hradečané tak mají novou možnost obdivovat architektonické památky i nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím," uvedla tisková mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že z popisků mohou lidé na místě načerpat základní informace a cestovat pohodlně v čase.

Příjemnou procházku lze absolvovat v rozmezí jedné a půl až tří hodin. Město už zároveň připravuje elektronickou verzi procházkových okruhů pro chytré mobily.

Město obměnilo na všech orientačních stojanech u jednotlivých okruhů grafické desky. „Došlo k aktualizaci a zvětšení mapy, v níž se uživatel bude nově lépe orientovat. Desky dostaly nový design, stejně tak i čtení textu by mělo být příjemnější," doplnila mluvčí a dodala, že obměna desek přišla na 50 tisíc.

Návštěvníci Hradce se mohou těšit na nové informace z dějin tohoto věnného města českých královen.

V Hradci Králové slouží procházkové okruhy už řadu let. Kvůli „práci" vandalů a zejména s ohledem na budování nových objektů, rekonstrukce či opravy, které mění tvář města, bylo třeba přistoupit k jejich aktualizaci.

„I naše město musí kráčet s dobou a v rámci možností využívat moderní technologie. Řada lidí aktivně používá mobilní telefon, díky kterému lze načerpat obrovské množství užitečných informací. A tak připravujeme i elektronickou verzi procházkových okruhů právě pro chytré telefony. V současné době již  mohou uživatelé trasu v terénu sledovat prostřednictvím aplikace InCity anebo se zapojit do outdoorových her Geofun či Munzee," prozrazuje Anna Maclová, náměstkyně primátora zodpovědná za cestovní ruch. Město také uvažuje o osazení nových informačních stojanů u hradeckých mostů.

Procházkové městské okruhy
Historické město
První z celkem 13 zastavení naleznete před turistickým informačním centrem na Velkém náměstí poblíž katedrály sv. Ducha. Při procházce starým městem a jeho romantickými zákoutími poznáte to nejlepší z gotiky, renesance a baroka. Délka 2,5 kilometru.

Salon republiky
Při procházce po monumentálních nábřežích a pěších bulvárech snadno pochopíte, proč si díky unikátnímu urbanistickému konceptu a stavbám Kotěry, Gočára a dalších významných architektů na začátku 20. století město vysloužilo označení Salon republiky. Délka 3,5 kilometru.

Pevnost
Trasa po místech bývalé barokní pevnosti v délce 5,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přes 2,5 hodiny. První z celkem 11 zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, se dochovalo jen málo pozůstatků, procházkový okruh návštěvníky provede po 20 z nich.

Současná architektura
Trasa po architektuře konce 20. a začátku 21. století v délce 7 km trvá vycházkovou chůzí přibližně 3 hodiny. První z celkem 12 zastavení naleznete nad labskou náplavkou na náměstí Svobody. Neváhejte a vstupte např. do moderních prostor terminálu hromadné dopravy či Studijní a vědecké knihovny anebo vnímejte osvěžující zeleň Šimkových sadů či Jižních teras uprostřed pulsujícího města.